internetkrótka piłkanews

FT: Facebook pracuje nad rywalem dla LinkedIn

Inwestycja w branżę „virtual reality” to nie jedyny pomysł Zuckerberga na dywersyfikację dotychczasowej działalności Facebooka. Jak informuje dziennik The Financial Times, społecznościowy gigant jest coraz bliższy ukończenia prac nad nową odsłoną swego portalu dedykowaną profilom o charakterze zawodowym, która zadebiutuje w sieci pod nazwą „Facebook at work”.

Doniesienia FT zgrywają się z czerwcowymi rewelacjami serwisu TechCrunch, z których wynikało, że Zuckerberg i spółka mają w planach stworzenie kolejnej platformy internetowej dla rozmaitych firm i pracowników. Według portalu, serwis ten otrzymał wówczas wstępną nazwę „[email protected]” i miał rozpocząć swą działalność jako realna alternatywa dla klasycznych metod komunikacji w przedsiębiorstwachw.

Zdaniem informatorów FT, nowa odsłona Facebooka będzie przypominać w swym kształcie zwykłą, klasyczną wersję portalu, wzbogaconą o szereg funkcji pozwalających jej na nawiązanie rywalizacji z usługami pokroju linkedin.com. Według źródeł dziennika, pierwsi użytkownicy serwisu otrzymają możliwość swobodnego czatowania z kolegami z pracy, nawiązywania nowych bądź kontynuowania obecnych kontaktów biznesowych, czy też przeprowadzania wspólnej edycji dokumentów.

Jak twierdzi Financial Times, „Facebook at work” jest w tej chwili poddawany intensywnym testom z udziałem firm, które wyraziły zainteresowanie serwisem. Jeżeli wypadną one pomyślnie, już niebawem powinniśmy doczekać się faktycznego debiutu platformy w Internecie. Pozostałe szczegóły jej ostatecznego wyglądu i funkcjonowania ciagle pozostają nieznane.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści