videoWiadomości promowanewtf

Fruit Ninja, Lumia 920 i… prawdziwy nóż kuchenny

Szatkowanie w mikserze, upuszczanie z różnych wysokości, rozstrzeliwanie – te i wiele innych metod testowania gadżetów elektronicznych zdarzyło mi się oglądać, lecz po pierwszy raz spotkałem się próbą obsłużenia smartfona za pomocą noża kuchennego. Może nie miałem prawa widzieć tego wcześniej, ponieważ montowane wcześniej pojemnościowe ekrany dotykowe nie były tak czułe.

Pomysłowym nożownikiem jest Adrian Isén. Szwed postanowił pochwalić się w Sieci wynikiem z Fruit Ninja. Szybkie wytłumaczenie dla niezorientowanych: w tej popularnej grze chodzi o przecinanie pojawiających się na ekranie mniej lub bardziej egzotycznych owoców – im więcej z nich zetniemy jednym uderzeniem, tym więcej punktów otrzymamy. Bajer polega na tym, że zamiast palcem, użytkownik YouTube’a postanowił zrobić to narzędziem zbliżonym do tego dostępnego w grze – katany.

Interesujące jest to, że w pewnym momencie ekran przestał w ogóle odpowiadać na cięcia i dźgania Szweda. Na szczęście, po chwili z powrotem reagował na dotknięcia nożem.

Przypomnę, że w Nokii Lumia 920 zamontowano ekran typu IPS TFT LCD o przekątnej 114 milimetrów (4,5 cala), który chroni Gorilla Glass 2. Jak widać, robi to bardzo skutecznie.

podobne treści