biznestabletyWiadomość główna

Foxconn zacznie produkować własną elektronikę z Mozilla OS?

Już od ponad miesiąca można kupić pierwsze smartphone’y z Firefox OS. Teraz jednak zespół Mozilli planuje połączyć siły z największym producentem sprzętu elektronicznego na świecie i pokazać przy okazji tablet działający pod kontrolą tego systemu.

Mozilla ma już sporą listę partnerów, którzy będą wspierać mobilny system operacyjny Firefox OS. Swoje poparcie dla projektu deklarowały już takie firmy jak LG Electronics, China Unicom, America Movil, ZTE i Deutsche Teleom. Na początku tego roku Mozilla informowała, że zamierza przekonać do współpracy 18 operatorów sieci komórkowych oraz 4 producentów telefonów. Wygląda jednak na to, że Mozilla właśnie pozyskała nowego sojusznika – na 3 czerwca w Tajpej zaplanowano wspólną konferencję prasową Mozilli i Foxconnu, podczas której oczekuje się, że obie firmy zaprezentują co najmniej jedno nowe urządzenie z Firefox OS. Niektórzy twierdzą, że będzie to tablet.

Przy okazji pojawiły się spekulacje na temat tego, że Foxconn chciałby przestać produkować elektronikę na czyjeś zamówienie. A przynajmniej nie ograniczać się tylko do tego. Wall Street Journal twierdzi, że tajwański Foxconn, który produkuje na zamówienie wielu światowych firm, między innymi dla Apple, ma zamiar poszerzyć swój model biznesowy. Głównie dlatego, by przestać być aż tak zależnym od zamówień Apple.

„Nasze możliwości produkcyjne wzrosły do takich rozmiarów, że nasi obecni klienci zapewniają jedynie ograniczony wzrost zamówień. Musimy aktywnie zwiększyć bazę naszych klientów by zwiększyć naszą wielkość produkcji,” stwierdził jeden z menadżerów Foxconnu w rozmowie z dziennikiem.

Ale czy to oznacza, że Foxconn planuje sam zająć się projektowaniem, produkcją i sprzedażą elektroniki? Bardzo możliwe. Na pierwszy ogień mają pójść akcesoria takie jak słuchawki czy klawiatury. Tajwańczycy rozważają także podobno stworzenie własnej linii akcesoriów do gadżetów Apple.

W takim kontekście informacje o współpracy pomiędzy Mozillą a Foxconnem brzmią jeszcze bardziej interesująco.

podobne treści