news

Foxconn podnosi niskie morale swoich pracowników

Foxconn, zmagający się z samobójstwami swoich pracowników tajwański producent podzespołów elektronicznych, zorganizował kolorowy, przebierany piknik w celu poprawy nastrojów panujących w fabryce z Shenzhen.

Pracownicy fabryki Foxconna dostali z tej okazji koszulki oraz sztandary przedstawiające prezesa firmy, Terry’ego Gou, trzymającego w ręce mikrofon.

#!#photo2#!#

Oprócz koszulek dostali oni również najróżniejsze kostiumy do założenia na siebie: od tradycyjnych chińskich strojów, do przebrania Człowieka Pająka.

#!#photo3#!#

Cała ta szopka miała na celu podniesienie morali wszystkich osób pracujących u jednego z największych dostawców sprzętu elektronicznego dla firm takich, jak HP czy Apple. Już wcześniej kolos z Tajwanu podniósł niemal dwukrotnie ich pensje twierdząc, że nie miało to nic wspólnego z samobójstwami mającymi miejsce na terenie fabryki w Shenzhen.

Foxconn planuje zatrudnić jeszcze dodatkowych 400 tysięcy pracowników w Chinach, zwiększając tym samym armię pracowników do 1,3 miliona. Wielu z nich zostanie zatrudnionych w nowych fabrykach znajdujących się w prowincjach: Henan, Syczuan oraz Hubei. [Joel Johnson/giz, zdjęcia: AP Photo/Kin Cheung]

podobne treści