news

Foxconn chce zadbać o warunki mieszkaniowe swoich pracowników

Minęły dwa tygodnie od ostatniej informacji z fabryk w Szenzhen, według której Foxconn rozważał przeniesienie całego swojego interesu z Chin do Indii, Wietnamu oraz Tajwanu. Wygląda na to, że porzucił ten pomysł i postanowił zainwestować w swoich pracowników.

Właściciel podzespołów do urządzeń między innymi Apple, Dell oraz Sony zatrudnił dwie firmy zajmujące się administrowaniem nieruchomościami. CPM Property Management oraz Kaiyuan Property Management mają kontrolować warunki, w jakich żyje ponad 450 tysięcy pracowników Foxconna.

Foxconn podniósł wcześniej pensje swoich pracowników, by zmniejszyć ilość popełnianych przez nich samobójstw. Część z nich robiła to ze względu na swoje rodziny, a dokładniej na odszkodowanie wynoszące równowartość dziesięciu lat pracy, którą otrzymaliby najbliżsi w przypadku ich śmierci. Przed podwyżką kwota ta wynosiła równowartość około pięćdziesięciu tysięcy złotych.

Poza wyższymi pensjami oraz zniesieniem samobójczego zapisu, Foxconn postanowił zadbać też o warunki, w jakich mieszkają jego pracownicy. Cały czas będą mogli korzystać z mieszkań udostępnianych przez właściciela fabryki, jednak teraz przyjdzie im za to płacić. Oby tylko czynsz nie pożarł całej, długo wyczekiwanej podwyżki… [Kat Hannaford/giz, Digital Trends]

podobne treści