fotonewssztuka

Fotografie kubistów

Kubizm powstał na fali sprzeciwu wobec precyzyjnie odwzorowującej rzeczywistość fotografii. A gdyby tak techniki fotograficzne wykorzystać do stworzenia kubistycznego zdjęcia? Takiego, na którym wiele perspektyw znajdzie się razem?

Wyzwanie jest pracochłonne, ale efekt – fantastyczny, czego dowodzą kolaże nadesłane na konkurs fotograficzny amerykańskiego Gizmodo. Powyżej oglądamy pracę Diego Jiméneza, który wykonał wiele fotek wazonu z gerberami pod różnym kątem. Połączył je potem w Photoshopie.

Dave Pomes wykonał zdjęcia projektora aparatem Lumix DMC-ZS1 i połączył w Corel Photo x2. Chciał uzyskac połączenie tradycji i nowoczesności w tle.

Robert Kirberich namówił koleżankę na pozowanie w studio, a następnie rozczłonkował jej wizerunek, by stworzyć kubistyczny kolaż w Photoshopie. Wrażenie chaosu potęguje fakt, że do kolejnych zdjęć modelka pozowała w różnych ubraniach. (BTW, podrywanie na „jestem fotografem, może mi zapozujesz” zawsze działa – pod warunkiem, że jesteś fotografem).

 

Mark Reddick połączył kilka fotografii w prosty sposób, tylko przycinając i skalując obraz. Korzystał z Nikona D70s z obiektywem Nikkor 80-200 mm.

Zwycięzcą konkursu został Noah Watenmaker, który wykonał zdjęcia iPhonem 4 z włączoną i wyłączoną funkcją HDR, a potem połączył fotografie w Photoshopie. Kolaż jest hołdem dla jego gitary Little Martin i ma podkreślać jej utylitarną funkcję, nie piękno wykonania.
Pełna galeria zdjęć w większej rozdzielczości jak zwykle na Flickr.

podobne treści