krótka piłkanewssmartfony

Forbes: Samsung pracuje nad swoim odpowiednikiem 3D Touch

To ci dopiero niespodzianka… Przyzwyczailiśmy się już do tego, że każda innowacja i pomysł wdrażany przez jednego z gigantów branży mobilnej musi spotkać się z natychmiastową odpowiedzią konkurentów, gotowych na walkę o najmniejszy skrawek tortu na rynku. Według najnowszych doniesień mediów, podobny los spotka wkrótce świeżą technologię 3D Touch, która pozwala na rozpoznawanie różnych stopni nacisku wywieranego na ekrany iPhone’a czy Huawei’s S Mate.

Jak informuje popularny dziennik Forbes, odpowiedź na te nowinkę przygotowuje już wszędobylski Samsung, który nawiązał współpracę z kalifornijską firmą Synaptics, operującą ze swej siedziby w San Jose. Zgodnie z doniesieniami serwisu, owoc współpracy duetu trafi na pokład następcy obecnego flagowca Koreańczyków, a więc smartfona Samsung Galaxy S7, i to już w momencie jego spodziewanym premiery w przyszłorocznym marcu.

Jeżeli relacja Forbesa okaże się prawdziwa – stanie się on drugim gadżetem z Androidem dysponującym możliwością dostosowywania zachowań interfejsu do siły nacisku wywieranego przez użytkownika na ekran. Tym niemniej, trudno mieć wątpliwości, że wyposażenie go w opcję tego typu nie miało jednak większego związku ze smartfonem Huawei, a będzie stanowić bezpośrednią odpowiedź na technologię obecną w najnowszej iteracji iPhone’a Apple.

Nie zmienia to faktu, że źródła Forbesa nie potrafią określić dokładnych planów wykorzystania Samsungowego 3D Touch w praktyce. Możliwe, że będzie on po prostu wierną kopią sprawdzonych rozwiązań konkurencji, ograniczających się do nieskomplikowanych zadań związanych z obsługą interfejsu. Samsung posiada jednak narzędzia i środki, by spróbować sięgnąć po coś więcej i dokonać nieco głębszej integracji systemu z telefonem.

Zobaczymy czy uzna, że ewentualne starania są warte świeczki.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści