krótka piłkanewssprzęt

Forbes: już za kilka tygodni premiera pierwszego smartwatcha Microsoftu


Informatorzy Forbesa donoszą, że gigant z Redmond przygotowuje premierę pierwszego smartwatcha ze swojej stajni. Według informacji serwisu, gadżet będzie łączyć w sobie cechy klasycznej opaski fitness oraz inteligentnego zegarka, a jego oficjalny debiut powinien nastąpić jeszcze przed końcem tego roku.

Najnowsze wieści Forbesa stanowią bezpośrednie nawiązanie do jego doniesień z maja tego roku, kiedy to pismo jako pierwsze poinformowało o planach MS dotyczących rychłego wejścia na rynek biżuterii elektronicznej. Rewelacjom tym wtórowała wówczas redakcja serwisu Tom’s Hardware, który opublikował na swoich łamach zapowiedź nadchodzącej premiery debiutanckiego, multi-platformowego zegarka Microsoftu, który miał trafić do sprzedaży już w okolicach października tego roku.

Według informatorów pisma, smartwatch giganta z Redmond rzeczywiście zostanie wyposażony we wsparcie dla różnych systemów operacyjnych, co oznacza, że nie będzie zamknięty na współpracę z gadżetami spoza oferty Microsoftu. Zgodnie z relacją źródeł Forbesa, najważniejszym elementem specyfikacji zegarka może okazać się jego bateria, która ma zapewnić dłuższy czas pracy z dala od dodatkowego źródła zasilania, aniżeli ma to miejsce w wypadku najpopularniejszych produktów konkurencji. Poza tym cało i będzie dysponować rozmaitymi narzędziami do monitorowania kondycji użytkownika.

Zdaniem Tomma Warrena z The Verge, nowy gadżet ze stajni Microsoftu nie będzie klasycznym smartwatchem, a raczej opaską fitness wyposażoną w garść funkcji typowych dla „inteligentnych” zegarków. Przedstawiciele giganta podobno odmówili udzielenia jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie. Jeżeli doniesienia Forbesa okażą się prawdziwe, wszystko powinno wyjaśnić się jeszcze przed tegorocznymi świętami. Czekamy.

Źródło: Forbes via Gizmodo.com

podobne treści