news

Flixbus testuje gogle VR jako urozmaicenie długich podróży

Długa podróż autobusem raczej do najwygodniejszych nie należy. Ale w tym czasie można pasażerów przynajmniej czymś zająć. Były już ekrany z filmami, teraz na tapetę wchodzą gogle VR.

Przynajmniej według planów niemieckiego Flixbusa, który po tym jak ugruntował swoją pozycję w Europie wszedł w mijającym roku na amerykański rynek. Aby wyróżnić się tam na tle konkurencji, firma postanowiła sięgnąć właśnie po gogle VR.

W rezultacie w autobusach kursujących na najdłuższych trasach do i z Las Vegas pasażerowie mają do dyspozycji gogle VR Pico Goblin 2 firmy Pico Interactive. Z kolei aktualizacjami platformy i dostarczaniem zawartości zajmie się firma Inflight VR, który ma już doświadczenie w świadczeniu podobnych usług ponieważ już wcześniej obsługiwała platformę wirtualnej rzeczywistości na zlecenie linii lotniczych.

Rzecznik firmy w rozmowie z serwisem TechCrunch stwierdził, że podróże urozmaicane za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości były przez firmę już testowane na trasach autobusowych w Hiszpanii oraz Francji i generalnie taka forma rozrywki podobała się klientom. Jednak z uwagi na to, że część osób podczas używania gogli VR może odczuwać mdłości, firma będzie oferowała taką rozrywkę tylko na trasach, które mają jak najmniej zakrętów.

Zdjęcie: Flixbus

podobne treści