aplikacjenews

Flipboard oficjalnie w wersji dla Androida

Zamieszania było co nie miara, ale historia kończy się długo oczekiwanym happy-endem. Jedna z najpopularniejszych aplikacji iOS-u, zamieniająca strony internetowe w wirtualne magazyny, aplikacja Flipboard nareszcie trafiła na Androida.

Jej losy od początku były dość zagmatwane. Jak pewnie większość z was pamięta – jeszcze jakiś czas temu korzystać z niej mogli tylko i wyłącznie posiadacze urządzeń ze stajni Apple. Pierwszym, który postanowił odmienić ten stan rzeczy był Samsung, który – po dogadaniu się z twórcami Flipboarda – dostarczył aplikację na pokład swego najnowszego flagowca, Galaxy S III. I to w wersji exclusive (a zatem przez jakiś czas niedostępnej dla posiadaczy innych słuchawek). No, dobra, nie do końca niedostępnej. Na słynnej gali Galaxy S III pojawił się także anonimowy „złodziejaszek”, który dorwał się do świeżo zaprezentowanego urządzenia, skopiował odpowiedni plik i udostępnił samsungową wersję Flipboarda w Internecie (wielu, głównie właściciele ASUSA Transformer Prime, narzekało na jej nieprawidłowe działanie).

Teraz wszystko powinno być już jak należy. W gronie obsługiwanych przez aplikację serwisów znalazły się teraz między innymi Google+ i YouTube. Nową wersję czytnika Flipboard można już teraz pobrać z Google Play Store (i nie tylko!).

[PCMag]

 

podobne treści