designnewsprogramy

Firefox z nowym wyglądem, więcej miejsca na strony

Twórcy Firefoxa nie próżnują – prace nad zmianą wyglądu wrą. Najnowszy pomysł? Wepchnąć pasek adresu na pasek kart, zaokrąglić ich wygląd i zredukować napisy do ikon.

Powiększcie zdjęcie klikając na nie, zobaczycie wtedy więcej szczegółów. Poprzez wprowadzenie tych zmian pozostaje więcej miejsca na treść stron internetowych – minimalizm w przeglądarkach. Przyjrzyjcie się, że nawet „www” i „http://” w adresach stron zostały wyrzucone.

Zmiany widoczne na zrzucie ekranowym zobaczycie w podobnej formie w ósmym Firefoxie – czyli na początku 2012 roku. [Lifehacker]

podobne treści

 • Michał Jankowski

  no … wspaniale, wygląda jak Chrome ;)

 • snajper16ps

  Nawet Firefox ! Bardzo lubię karty aplikacji i dynamiczne zakładki, nie zabierajcie tego !

 • firefox-admin

  @snajper16ps

  Nie martw się.
  Można to zawsze włączyć i ukryć – Prawy myszy na pasku kart -> Pasek zakładek.

  Po zmianie interfaceu dalej będzie można włączyć pasek zakładek

 • ak-morph

  ohoho szaleją! wciąż kopiują Operę :) założę się, że zanim wyjdzie FF8 pojawi się podobna Opera :P

 • bojestemdobry

  bardzo bardzo bardzo mie sie to podoba, połączenie tego co podoba mi sie w IE9 z tym co fajne w Chromie, superaśnie

 • ertyuio

  Nie lubię takiego gołego wyglądu,morze lepiej same okno zostawić.Odczuwam dyskomfort,brak kontroli i tandeta.

 • Anonim

  Na szczęście firefox w przeciwieństwie do konkurencji ma konfigurowalny interfejs, wiec będę mógł przywrócić funkcjonalny interfejs. Ten tu spodoba się conajwyżej właścicielom pikoekraników rodem z komórek, ja ze swoimi 15 calami stawiam na użyteczność z nie zbędny minimalizm (np pole adresu pa u mnie osobny pasek na którym nic innego niema, bo takowe bywają długie jak się głębiej w podstrony wejdzie).

 • norbvlo

  Dla mnie nowy „FF” wyglada jak „Chrom”

 • zront

  A ja cenię miejsce na wiele zakładek, których zawsze mam sporo otwartych, więc ten design mi nie pasi. Opera i Chrome wg mnie wygrywają szybkością i wyglądem. FF już dawno przestał być czołówką, tylko biedni userzy tego nie wiedzą :)

 • Anonim

  Szybkością powiadasz? a w którym miejscu tą szybkość widać? tylko tak „na oko” a nie sztucznymi benchmarkami pokazującymi różnice niedostrzegalne dla ludzkiego oka. Zresztą Firefox jest jedyną przeglądarką która da się dopasować do moich wymagań.

 • iforget911

  „Powiedzmy sobie szczerze, ludzie w Polsce zaczęli się księży bać, co nie jest dobrym znakiem. Ponieważ mam za sobą doświadczenia z międzywojennego dwudziestolecia,, kiedy ksiądz prefekt, czyli katecheta w szkole, miał na zasadzie Konkordatu, tak dużą władzę, że ani nauczyciele, ani uczniowie nie ośmielali się z nim zadzierać, taki strach jest dla mnie zrozumiały (…) Nie jest dla nikogo sekretem, że przed wojną inteligencja, zwłaszcza tzw. inteligencja twórcza, boczyła się na kościelny ‚ciemnogród’ i że przymiotnik ‚katolicki’ oznaczał dla niej ‚obskurancki’. Dopuszczano wyjątki, przyjmowane jednak jako rodzaj egzotycznych zwierząt.” Czesław Miłosz, 1991 r. Chcesz wiedzieć więcej? http://www.ksiegarniaswit.pl/88173-dokad-kler-prowadzi-polske.html

 • haitimania

  Nie wiem kto robi te benchmarki ,ale każdy firefox po 3ce jest coraz wolniejszy i to na kilku różnych maszynach.Ale 5ka to już masakra ,do tego wszystkie opcje które uruchamiałem 2 kliknięciami teraz muszę kliknąć 3-4razy i do tego poczekać aż się menu rozwinie!!!.Przechodzę na Chrome.

 • Kacper Zbonikowski

  przeszedłem na chrome kiedy wrzuciłem wszystkie poczty na gmail`a ;] chrome zdaje egzamin bdb