internet

Firefox Monitor sprawdzi, czy twoje dane są bezpieczne

Od jakiegoś czasu Mozilla mocno podkreśla swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo użytkowników swoich produktów, choć nie tylko. Zapowiedziana w czerwcu usługa Firefox Monitor wyszła już z fazy testów każdy może z niej skorzystać.

By to zrobić, korzystanie z przeglądarki Firefox nie będzie konieczne. Wystarczy wejść na stronę monitor.firefox.com. Kiedy Monitor znajdował się jeszcze w fazie testów, Mozilla zapowiadała, że użytkownicy jej przeglądarki otrzymają dodatkowe funkcjonalności, ale na razie wygląda na to, że są traktowani dokładnie tak samo, jak wszyscy inni. Nie można jednak wykluczyć, że w przyszłości Mozilla nie doda czegoś specjalnie dla nich.

Czym jednak właściwie jest Mozilla Monitor? To bezpłatna usługa monitorowania, czy nasze dane znalazły się jakiejś bazie danych, która wyciekła do sieci, powstała we współpracy z twórcami Have I Been Pwnd? Wystarczy podać swój adres email, a Monitor porówna go z dostępnymi bazami danych. Jeśli adres zostanie w nich znaleziony, użytkownik otrzyma ostrzeżenie wraz z przypomnieniem, by zmienił hasło do danej usługi.

Dla wygody użytkowników wprowadzono także opcję stałego monitorowania zadanych adresów email, ale to już wiąże się z rejestracją w serwisie. Jednak w takiej sytuacji, w razie wykrycia zagrożenia, Monitor wyśle użytkownikowi maila z informacją o tym fakcie.

podobne treści