news

Firefox 5 zintegruje się z Facebookiem

Nie zdążyliśmy nacieszyć się „czwórką”, a już słychać o wersji piątej Firefoxa. „5” przyniesie integrację z Facebookiem i zaawansowany podgląd plików, w tym PDFów.

W nowym Firefoxie nie uchronicie się przed integracją z serwisami społecznościowymi. Linkiem podzielicie się klikając na ikonkę papierowego samolotu w pasku adresu. W celu ułatwienia dostępu do różnych kont powstanie manager tożsamości, który po jej zweryfikowaniu pozwoli na zalogowanie się do własnych kont wielu osobom korzystającym z komputera. Pracujących z plikami PDF ucieszy fakt wbudowania przeglądarki tych plików w Firefoxa. Przycisk strony startowej zniknie i zastąpi go stała karta.

Wersją piątą Mozilla zapoczątkuje nowy cykl wydawania Firefoxów. Teraz co 16-18 tygodni otrzymamy wersję numerek wyższą. Zmiany będą mniej rewolucyjne, lecz szybciej wprowadzane. Google praktykuje system 6-tygodniowy, Microsoft 2-letni. Firefoxa 5 możemy spodziewać się pod koniec czerwca. [Conceivably Tech]

podobne treści

 • Anonim

  Stronę startową i tak mam pustą, co zaś się tyczy reszty mam nadzieję że uda się ją zwyczajnie wyłączyć (zwłaszcza integrację z serwisami antyprywatnościowymi). Czytnik pdf? zobaczymy jaki będzie miał poziom, ale zwykle takowe ściągam i przeglądam w okularze.

 • e

  integracja z fb ?!
  omg
  strzal w stope :)

 • wpo

  Zamiast dzielić się linkiem klikając na ikonkę papierowego samolotu w pasku adresu – wolę używać offline pieczątki z http://www.ja-lubie-to.pl :)