news

Firefox 4: Oko Saurona, prawie 40 milionów pobrań i ciekawa infografika

Mamy dla was garść ciekawych informacji dotyczących najnowszej przeglądarki internetowej Mozilli. Dowiecie się również zaraz, jak sprawić, by na stronie internetowej z licznikiem pobrań pojawiło się złowieszcze Oko Saurona.

Firefox 4 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Trzeciego dnia od premiery pękła granica 20 milionów pobrań lisiej przeglądarki z wieloma nowym i ulepszonymi funkcjami, takimi jak:

Firefox Sync – służy do synchronizacji danych (między innymi historii przeglądanych stron i wprowadzonych haseł) między wieloma urządzeniami naraz.
Karty aplikacji i Panorama – dzięki nim poruszanie się po Sieci jest łatwiejsze, bardziej przejrzyste i wydajne.
– Wspieranie HTML5 – na stronie Web O’ Wonder można zobaczyć w jaki sposób deweloperzy są teraz w stanie wykorzystywać Sieć.
– Nie śledź i Polityka bezpieczeństwa treści – mechanizmy zapewniające użytkownikom kontrolę nad ich danymi osobistymi oraz chroniące je w Internecie.

Z tej okazji Mozilla przygotowała dla nas infografikę, z której dowiemy się między innymi, że w niecałe trzy dni ich przeglądarka została ściągnięta przez ilość wszystkich internautów w 1995 roku:

A oto, w jaki sposób wydanie najnowszej wersji przeglądarki skomentował Gary Kovacs, prezes Mozilli:

Mozilla jest bardzo dumna z Firefoksa 4, stworzonego przez naszą społeczność tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Jest to prawdziwa przeglądarka przyszłości. Internet stał się obecnie najważniejszym narzędziem służącym do komunikacji, dlatego też skupiliśmy się na zapewnieniu użytkownikom jak najszybszego, nowoczesnego i bezpiecznego kontaktu z Siecią.

Dostępny jest też Firefox 4 RC na smartfony z systemami Android i Maemo i mocnymi procesorami. Jego wersja finalna powinna pojawić się najpóźniej za kilka tygodni. Co zaś dotyczy Oka Saurona – aby je zobaczyć, musicie odwiedzić stronę internetową, na której podana jest aktualna liczba pobrać Firefoxa 4 (bez wliczania wersji RC i mobilnej!) i przytrzymać klawisz „9”. [Mozilla Firefox]

podobne treści

 • Michał Pawlicki

  Ciekawe… Mojego miasta tam nie ma

 • Michał Misiek Lebecki

  Jak rozumiem na Makach skrót 9 jest inny bo coś nie funguje

 • haker69

  pięknie… web o wonder na firefoxie 4 nie działa :D a działa idealnie na chrome :D

 • kamil

  Nie „9” tylko „F9”!

 • gaborrobag1

  no niestety nie udało ci się „kamil”, piszesz nieprawdę:D

 • Michał Pawlicki

  spróbuj kliknąć takie kółko w lewym dolnym rogu…