biznesnewssmartfony

Finanse HTC mają się coraz gorzej

HTC ciągle nie powodzi się najlepiej. Pomimo wypuszczenia na rynek całkiem dobrze przyjętego smartfona HTC One X (oraz jeszcze świeższej prezentacji jego następcy – HTC One X+), ostatni raport finansowy tajwańskiego koncernu wskazuje, że w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym – jego zyski zmalały aż o 79%.

Niestety – jest to już czwarty z rzędu kwartał, w którym przychody HTC ulegają sporej redukcji. W zeszłym roku, Tajwańczycy zarobili w tym okresie 636,5 miliona dolarów netto, w 2012 – „jedynie” 133,2 miliony. Nie trzeba być wielkim analitykiem, by dojść do wniosku, że definitywnie coś – i to pomimo uzyskania statusu jednego z największych rywali Samsunga i Apple – jest nie tak.

Choć smartfony One X i One S spotkały się z bardzo miłym przyjęciem mediów, obydwa raczej nie nawiązały (z różnych względów) równorzędnej walki z topowymi urządzeniami Samsunga i Apple. Wątpliwe też, by miał to uczynić model One X+. Czyżby skok na rynek Windows Phone’ów miał być zatem ostatnią deską ratunku dla HTC? Jak uważacie?

[HTC via Reuters]

podobne treści