news

Financial Times pierwszą gazetą, która pokazała środkowy palec Apple

Jak powiedzieli, tak zrobili – Financial Times postanowił nie płacić trzykrotnej dziesięciny za możliwość udostępniania swojej gazety w serwisie firmy Apple i wydał własną aplikację sieciową stworzoną w technologii HTML5.

Samo zaistnienie aplikacji to za mało dla Johna Riddinga. Prezes Financial Times zechciał podkreślić łatwość oraz otwartość swojego dziecka:

FT Web App oferuje naszym klientom elastyczność oraz wolność wyboru w dostępie do naszych artykułów w dowolnej chwili, w dowolnym momencie – wystarczy się zalogować lub zaprenumerować. W świecie tak złożonym jak ten cyfrowy zależało nam na zachowaniu prostoty i łatwości w obsłudze naszej usługi.

Pierwszy tydzień działania aplikacji będzie darmowy i ma za zadanie zwabić nowych czytelników. Również nic nie zapłacimy, jeśli ograniczymy się do czytania maksymalnie 10 artykułów w ciągu miesiąca. Nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztować prenumerata Financial Timesa.

Widać, że autorzy aplikacji włożyli dużo serca w trakcie jej projektowania i pomyśleli o tych czytelnikach, którzy nie mają iPada podłączonego do sieci Wi-Fi lub 3G i umożliwili im zapisywanie artykułów w celu przeczytania ich w dowolnej chwili w trybie offline.

Niebawem również systemy Android i BlackBerry otrzymają swoje wersje cyfrowego Financial Timesa. [TechCrunch]

podobne treści

  • ssmaks

    elegancko :]

  • moj_zwykly_login

    A co to jest portal firmy Apple bo pierwsze słyszę?

  • matys.matys

    playboy pierwszy „pokazał środkowy palec”