film

Finał siódmego sezonu Gry o Tron z rekordową ilością widzów

Siódmy odcinek siódmego sezonu Gry o Tron przyciągnął przed ekrany rekordową liczbę widzów. Przynajmniej jeśli chodzi o ten popularny serial. HBO pochwaliło się właśnie danymi, z których wynika, że obejrzało go 16,5 miliona osób.

Dane te obejmują również abonentów usługi HBO GO, ale raczej pomijają wszystkich tych, którzy obejrzeli finał sezonu trochę później za pośrednictwem mniej szanowanych serwisów w sieci. 16,5 miliona oficjalnych to dużo, ale ma się to do wyników innych produkcji? Odcinek zatytułowany The Dragon and the Wolf był nie tylko najchętniej oglądanym odcinkiem w historii Gry o Tron, ale też pobił na głowę niedawny finał The Walking Dead, który w chwili premiery obejrzało 11,35 miliona osób.

Na kolejny, ostatni już sezon Gry o Tron poczekać będziemy musieli co najmniej rok, jeśli nie do 2019. Na szczęście HBO przygotowało coś, co przynajmniej przez pewien czas umili fanom czekanie. Jest to seria filmów dokumentalnych, omawiających powstawanie każdego odcinka. W oficjalnym kanale YouTube Game of Thrones opublikowano już pierwsze wideo, kolejne zostaną udostępnione subskrybentom usług HBO.

Ilustracja: HBO

podobne treści