news

Filmy w iTunes są już dostępne w Polsce

Wcześniej muzyka, a teraz filmy są dostępne w ofercie polskiego iTunes. Usługa pozostawia wiele do życzenia: brak polskiej wersji językowej lub napisów i ceny, jak zwykle nie dostosowane do polskiego rynku.

Wraz z Polską dostęp do filmów w iTunes otrzymało 12 innych krajów europejskich. Filmy w serwisie można kupować lub wypożyczać na 30 dni. Wypożyczone filmy należy obejrzeć w ciągu 48 godzin od pierwszego uruchomienia. Zakupione filmy są droższe od wypożyczonych, zapłacimy za nie od 7,99 do 13,99 euro i dodatkowo 2-3 euro za wersję w HD. Wypożyczenie filmu kosztuje najczęściej 3, 4 euro z dodatkowo płatną opcją HD (1 euro). Jak widać ceny niekoniecznie się dostosowane do naszych realiów, za filmy zapłacimy tyle, co reszta bogatszej Europy. Oferty naszych ojczystych VOD są w tym wypadku o wiele korzystniejsze.

Co więcej, filmy nie posiadają polskiej wersji językowej, o napisach także możemy pomarzyć (jedynie angielskie). W takim wypadku filmy w iTunes pozostają dla nas jedynie ciekawostką, która jest skazana na niepowodzenie w kraju nad Wisłą. Osoby, której nie zainstalowały jeszcze iTunes odsyłamy tutaj. [MacRumors]

podobne treści

 • pawo12

  Ja polecam takie stronki jak jaman.com. Wiele fajnych filmów i niedrogo. Także można albo wypożyczać lub kupować, i można płacić używając PayPala. Opłaty są naprawdę niskie, a oferta filmów bogata. Minus to to, że nawet po kupieniu filmu nie można go pobrać na dysk, tylko ogląda się online.

 • jorlinski

  Nie wiem jak wy droga redakcjo, ale ja umiem angielski, a zwłaszcza jak są napisy.

 • Piotr Kowalczyk

  @jorlinski, nie wiem jak Ty, ale uważam, że jeśli sprzedają coś w Polsce, to polskie napisy powinny być. Oglądam bez, bo nie potrzebuję, ale nie oznacza to, że większość społeczeństwa też ich nie potrzebuje.

 • xardos

  a ja ściągam filmy i mam je za darmo, frajerzy

 • legalny

  @xardos:

  To Nielegalne!!!
  Masz Je Natychmiast Usunąć.

 • Krzysztof Dragowski

  W Polsce Apple sprzedaje więcej produktów niż w czechach i słowacji, ale nadal traktuje nas jak gorszy 3-ligowy kraj. Z itunes nie jest inaczej, brak myślenia osób w siedzibie apple jest zastraszający.

 • osek

  sami sobie strzelaja w kolano. Nie chca zarabiac to ich problem nie sadzicie?