film

Filmowa adaptacja Deus Ex pozyskuje scenarzystę Predators

Dwa lata temu CBS Films pozyskało prawa ekranizacji hitowej serii gier komputerowych studia Square Enix Deus Ex. Początkowo, zarówno nad scenariuszem, jak i w roli reżysera adaptacji występował Scott Derrickson, jednak zobowiązania względem produkcji Marvela, Doctor Strange, nie pozwoliła mu na dalszą współpracę z CBS. Tak więc w studiu pojawił się Michael Finch, by przerobić przygotowany przez Derricksona i Roberta Cargilla scenariusz.

Michael Finch odpowiada za scenariusz do sequela hitu z 1987 roku, zdecydowanie najsłabszego – lecz i tak kasowego sukcesu – Predators sprzed czterech lat. W tym roku do kin wejdzie jedna z produkcji sygnowanej nazwiskiem scenarzysty, a będzie to film z udziałem Pierce Brosnana, The November Man. Finch pracował także przy innej produkcji bazującej na grze Square Enix;  przy zaplanowanym na przyszły rok Agencie 47, w którym widzom przyjdzie śledzić losy łysego zabójcy znanego jako tytułowy 47.

Seria Deus Ex rozpoczęła swoje życie w 2000 roku. Od tego czasu pojawiły się dwie kolejne części, a w przygotowaniach jest następna, zatytułowana Deus Ex: Universe. Jedną z niewielu wiadomych rzeczy jest to, że adaptacja będzie czerpała z ostatniej pozycji, która pojawiła się na półkach sklepowych, czyli Deus Ex: Bunt Ludzkości, w której gracze wcielają się w rolę Adama Jensena. Postać ta to były komandos i specjalista od zabezpieczeń, który po napadzie na ochraniane przez siebie Sarif Industries przechodzi operację wszczepienia mechanicznych usprawnień – nie tylko, by przeżyć, ale także by odkryć globalny spisek.

Dla przypomnienia, zwiastun Buntu Ludzkości:

 

Producentami adaptacji filmowej będą Roy Lee i Adrian Askarieh, a producentem wykonawczym będzie John Middleton. Podobnie, jak przed dwoma laty, nie wiadomo nic na temat tego, kto mógłby zagrać Adama Jensena, ani kiedy możemy spodziewać się premiery filmu w kinach.

podobne treści