videowynalazki

Fikuśny statyw do iPhone’a położy kres trzęsącym się filmikom

Dobrze nakręcone i ciekawe filmiki zrobione kamerą w smartfonie należą do rzadkości. Niestety, rzadko zdarza się, by osoby, które znalazły się w centrum ciekawych wydarzeń, miały możliwość stabilizacji nagrywanego obrazu. Dlatego na YouTube pełno jest filmów, po obejrzeniu których widzom kręci się w głowie.

Zawsze czujny obywatel – dziennikarz powinien więc nosić iPhone‚a ze Stabil-i Case. Składany dodatek pełni rolę statywu z przeciwwagą. Gdy zostanie rozstawiony, przesuwa środek ciężkości układu, pochłania drgania podstawy i umożliwia uzyskanie dobrego zapisu wideo ciekawych wydarzeń.

Najlepsze, że akcesorium nie trzeba nosić ze sobą jako odrębnego przedmiotu. Stale przytwierdzony do iPhone’a statyw sprawia, że smartfon staje się („tylko” albo „aż”) o 1/3 cięższy.

iPhone na Stabil-i Case zdaje się wisieć w powietrzu, więc dla tych, którzy wierzą tylko w solidne trójnogi, jest też bardziej klasyczne rozwiązanie: adapter dodający stojakowi jeszcze jeden punkt podparcia:

Rozwiązanie powstawało metodą garażową w Teksasie przez 13 miesięcy. Wreszcie twórcy, założyciele firmy Dynamo Innovations Group, zaprezentowali statyw na Kickstarterze. Aby rozpocząć produkcję Stabil-i Case, chcą do końca wakacji zebrać 80 tysięcy dolarów.

Wystarczą już 33 dolary, by zaklepać sobie własny Stabil-i Case do iPhone’a. Dynamo Innovations Group pracuje zaś nad statywami do innych modeli smarfonów oraz kolejnych urządzeń. [Gizmag, Kickstarter, Engadget]

podobne treści