news

FIFA 2022: holograficzne mecze coraz bardziej prawdopodobne

Mundial 2010 ledwo się skończył, a Japończycy już przygotowują się do zorganizowania Mistrzostw Świata Piłki Nożnej w 2022 roku. Projekt organizacji przedsięwzięcia pokazany przedstawicielom FIFA powala na kolana.

Japończycy chcą umożliwić fanom na całym świecie zbieranie się nie przed telewizorami w swoich domach oraz knajpach, lecz na stadionach, na których to będą w stanie oglądać mecze na żywo. Jednak nie na ekranie, a na płycie boiska. Jakim cudem? Wszystko to będzie możliwe dzięki wykorzystaniu technologii holograficznej.

Wizjonerzy z Kraju Kwitnącej Wiśni mają zamiar wykorzystać również rozszerzoną rzeczywistość oraz 3D by zwiększyć wrażenia, jakie kibicie będą odczuwać podczas meczu. Jednak znając podejście władz FIFA do nowinek technologicznych (ile to już lat czekamy na możliwość zmiany decyzji sędziego po obejrzeniu przez niego powtórki akcji?), nie można być pewnym zwycięstwa Japonii w wyścigu do zorganizowania Mistrzostw Świata za dwanaście lat.

Oprócz Japonii o taki zaszczyt stara się między innymi Portugalia, Australia, tegoroczni mistrzowie – Hiszpania czy w końcu ojczyzna piłki kopanej – Anglia. [Casey Chan/giz, Fast Company]

podobne treści