bizneswynalazki

FCC chce zbadać, czy można zastąpić wszystkie telefony urządzeniami VoIP

Technologia Voice over Internet Protocol nie jest już nowa, ale przez operatorów telefonicznych traktowana była raczej jako dodatek do analogowych łącz telefonicznych. Ich klienci też nie pomagali, i zamiast kupować specjalne telefony i plany VoIP, woleli po prostu zainstalować wykorzystujący tę technologię komunikator. Federalna Komisja Łączności zastanawia się jednak nad zastąpieniem wszystkich telefonów urządzeniami VoIP.

Na razie Federalna Komisja Łączności (FCC) wystosowała list wzywający amerykańskie firmy telekomunikacyjne do zbadania tego, co by się stało, gdyby wszystkie telefony działały dzięki technologii VoIP. Firmy, które chcą wziąć udział w eksperymencie mają zgłosić swoje propozycje technicznego rozwiązania problemów z tym związanych do końca lutego, a w marcu FCC ma wydać im zezwolenia na przeprowadzenie testów na ograniczonym obszarze.

Oczywiście na razie nie wiadomo, czy dzięki tym testom VoIP zastąpi tradycyjne telefony, ale jest to kolejny krok w kierunku przejęcia przez Internet usług, które tradycyjnie dostarczane były w inny sposób. Pytanie tylko, jak przez VoIP zadzwonić by zgłosić awarię Internetu?

Zdjęcie: Flickr/ryan_fung

podobne treści