biznes

FBI przyjrzy się Tesli

Kiedy już wydawało się, że problemy Tesli właściwie się zakończyły, nowe zaczęły majaczyć na horyzoncie. Tym razem firmą zainteresowało się FBI.

Niedawno Tesli w końcu udało się osiągnąć zamierzony poziom produkcji Modelu 3, firma pochwaliła się zyskiem, a Model 3 jest najlepiej sprzedającym się amerykańskim samochodem w USA. Nawet Musk za swoje twitty o wycofaniu firmy z giełdy został ukarany dość łagodnie, można było więc uważać, że najgorszą burzę firma ma już za sobą. Czarne chmury zbierają się jednak nad Teslą nadal – FBI zaczyna własne śledztwo w sprawie firmy.

Federalne Biuro Śledcze będzie sprawdzało, czy Tesla rzeczywiście błędnie oceniła swoje możliwości produkcyjne, jeśli chodzi o Model 3. I nie chodzi o klientów, którzy musieli dłużej czekać na zamówione pojazdy, a o inwestorów, których firma mogła wprowadzić w błąd.

Tesla potwierdziła, że FBI zgłosiło się po dokumenty w drugiej połowie września. Agencja będzie sprawdzała, czy drastyczne różnice pomiędzy początkowymi zapowiedziami (Tesla twierdziła, że będzie produkować 5 tysięcy samochodów tygodniowo do końca 2017 roku), a rzeczywistością (w 2017 roku wyprodukowano tylko 2,7 tysięcy sztuk Model 3) wynikały z rzeczywistych problemów, czy były próbą wprowadzenia inwestorów w błąd.

Zdjęcie: Flickr/sudoking

podobne treści