news

FBI będzie pozwane za zamknięcie MegaUpload

Okazuje się, że zamknięcie serwisu MegaUpload może mieć dla Federalnego Biura Śledczego nieciekawe skutki. Partie Piratów na całym świecie szykują zbiorowy pozew w imieniu pokrzywdzonych osób udostępniających legalnie pliki za pomocą MU.

TorrentFreak słusznie zauważa, że poza sporą ilością pirackich filmów, oprogramowania i muzyki, MegaUpload był też domem domowych nagrań wideo, ważnych dokumentów i innych w stu procentach oryginalnych danych, których nie będzie można odzyskać prędko, a może wcale. Nie wszystkim internautom posiadającym wykupione konta na MU wizja ta przypadła do gustu.

Piraci Katalonii w oświadczeniu prasowym zaznaczyli, że zakrojona na szeroką skalę akcja FBI spowodowała odcięcie dostępu do legalnie skłądowanych w MegaUpload plików i tym samym uderzyła nie tylko w piratów, lecz również w uczciwych obywateli:

Użytkownicy MegaUpload pokrzywdzeni w wyniku akcji FBI powinni rzucić okiem na tę stronę internetową. Czy są tacy wśród naszych Czytelników? [Torrent Freak, Maximum PC]

podobne treści

 • bw.blue

  Może wreszcie ktoś zrozumiem, że zamykanie Napstera (kilka lat temu), MU i innych to jak oskarżanie producenta noży o morderstwo dokonane za pomocą noża prze z niego wyprodukowanego. Analogicznie czemu portale nie ponoszą odpowiedzialności za posty?

 • krzicho

  Ja teraz też nie mam jak wysłać zdjęć do znajomych, bo gdzie można wysłać kilkaset mega, żeby mieć pewność, że portal nie zginie powiedzmy w ciągu miesiąca.

 • gren2del

  bw.blue
  z tego co kojarze, to ponosza odpowiedzialnosc, za to co jest pisane w komentarzach. W praktyce lekko martwy przepis.
  Zle porownanie, bo bardziej jako sprzedawce nozy (sprzedawca uslugi), a nie producenta. A sprzedawce nozy mozna pociagnac do odpowiedzialnosci, jesli wiedzial, ze noz zostanie uzyty do zbrodni.

 • spadajstara

  Sprzedawca czy producent co za różnica ? Noże leża w markecie i kto chce bierze i uzywa jak chce. Serwis wymiany plików sobie leży na serwerach i kto chce to korzysta, a jak korzysta ? Ano tak jak chce.

  Mówienie, że jakby nie było tego serwisu to by nie było piractwa jest tak samo mądre jak mówienie, że jak nie będzie noży to nie będzie przestępstw…
  Niech udowodnią, że serwis ten powstał w celu szerzenia pirackich plików… to tak samo łatwe jak udowodnić, ze noże w sklepie są po to by popełniać przestępstwo…

 • a

  ja bym bardziej porownal takie megaupload/rapidshare itp. do skrtyek bankowych –

  czy jak JA cos nielegalnego umieszcze w skrtce bankowej zamykaja bank?

 • pit1000

  [moje spostrzeżenie ] że zamknęli MU żeby wywołać lęk wśród podobnych serwisów, co jak widać udało się kilka godzin po duża ilość serwisów zamknęła partnerstwa i możliwość dzielenia się