samochody

FAZ: Apple ma w Berlinie laboratorium, które pracuje nad samochodem

Pierwsze informacje o tym, że Apple pracuje nad własnym elektrycznym samochodem pojawiły się już jakiś czas temu. Teraz okazuje się, że prace nad tym wunderwaffe Cupertino trwają też w Berlinie.

Jak donosi Frankfurter Allgemeine Zeitung, Apple założyło stolicy Niemiec niewielkie laboratorium, którego głównym zadaniem ma być praca nad Project Titan, czyli projektem budowy samochodu z jabłuszkiem na masce. W placówce znalazło zatrudnienie około dwudziestu specjalistów zarówno z branży motoryzacyjnej, jak i w dziedzinie oprogramowania czy marketingu. Według niemieckiej gazety, laboratorium to powstało jako wewnętrzny inkubator dla „myślących progresywnie” specjalistów w dziedzinie motoryzacji, którzy nie mogli w pełni rozwinąć skrzydeł w bardziej tradycyjnie nastawionych firmach motoryzacyjnych. Głównym zadaniem berlińskiego laboratorium jest opracowanie wizji samochodu przyszłości, oraz studia nad możliwościami znalezienia partnerów, którzy mogliby zająć się jego produkcją.

Według niemieckiego dziennika, poważnie rozważana jest możliwość powierzenia produkcji samochodu Apple austriackiemu Magna Steyr. O samej konstrukcji nie dowiedzieliśmy się jednak wiele, FAZ powtarza wcześniejsze doniesienia o tym, że samochód ten ma posiadać elektryczny napęd, ale Apple raczej nie będzie skupiało się na wyposażeniu go w autonomiczne funkcje.

Nad Project Titan pracować ma obecnie około tysiąca osób na całym świecie. Wśród nich ma znajdować się wielu specjalistów z branży motoryzacyjnej, w tym także byli pracownicy Tesla Motors. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, dla Apple jest to projekt długoterminowy, którego efekty będziemy mogli zobaczyć najwcześniej w 2019 roku.

Zdjęcie: Flickr/marcopaco

podobne treści