film

Fassbender pokazuje ciemną stronę Steve’a Jobsa w zwiastunie jego biografii

Dwa lata temu w polskich kinach pojawił się Jobs, czyli biografia zmarłego w 2011 roku współzałożyciela giganta technologicznego Apple Inc.. Film z udziałem Ashtona Kutchera nie zyskał sobie rzeszy fanów, na co liczyła naprędce stworzona produkcja Open Road Films. Panowie z Universal Pictures postanowili wziąć sobie życie przedsiębiorcy do serca i do nadchodzącej w tym  roku nowej biografii, Steve Jobs, zatrudnili największe gwiazdy – przed i za kamerą. W sieci zadebiutował nowy zwiastun październikowej premiery, którą można zobaczyć poniżej:

 

Skupiający się na tym, jak doszło do wypuszczenia trzech najważniejszych produktów i zakończony w 1998 roku premierą iMacaSteve Jobs zabierze widzów na podróż za kulisy cyfrowej rewolucji, by pokazać sylwetkę genialnego człowieka w jej środku.

W tytułowej roli zagra Michael Fassbender (Bękarty wojnyPrometeusz), a obok niego zagrają Kate Winslet (Lektor,Titanic), Seth Rogen (Pół na półSąsiedzi), Jeff Daniels (Głupi i głupszyKrwawa profesja), Katherine Waterson (Michael ClaytonByć jak Flynn) i Michael Stuhlbarg (Hugo i jego wynalazekBlue Jasmine). Film wyreżyseruje oscarowy Danny Boyle (Slumdog: Milioner z ulicyTrainspotting), który nakręci produkcję w oparciu o scenariusz innego właściciela Oscara, Aarona Sorkina (The Social NetworkMoneyball). Steve Jobs oparty stworzony został na podstawie bestsellerowej biografii założyciela Apple, napisanej przez Waltera Isaacsona. Światowa premiera zaplanowana została na 8 października tego roku.

podobne treści