fotonews

Fascynujące domowe archiwum fotograficzne przeniesione do wersji cyfrowej

Inżynier z MIT Nick DeWolf nie tylko zaprojektował w życiu ponad
300 systemów z półprzewodników oraz innych elementów elektronicznych.
Był też prawdziwym pasjonatem fotografii. Teraz jego zięć Steve Lundeen przekopuje się

przez archiwum zmarłego i publikuje zdjęcia z kolekcji w formie
cyfrowej.

Zbiór online liczy już ponad 51 tysięcy fotek, a to jeszcze nie koniec !

Fotografie publikowane są w olbrzymiej serii galerii na Flickr. Stanowią arcyciekawy zapis życia człowieka, którego pasjonowali ludzie, podróże, cywilizacja, kultura. Pomimo olbrzymiej liczby zgromadzonych fotografii, rzadko zdarzają się przeciętne. Do tego kolekcja obejmuje tak długi okres, że zyskujemy cenne archiwum dokumentujące życie mieszkańców USA i krajów, do których DeWolf podróżował na przestrzeni dziesięcioleci. [Flickr]

podobne treści

 • anty-piwnicka

  „Pomimo olbrzymiej liczby zgromadzonych fotografii, rzadko zdarzają się przeciętne.”

  Rzadko się zdarzają przeciętne? To dlaczego na 8 tutaj pokazanych, przynajmniej 6 jest ledwo przeciętnych (a właściwie nawet na to miano nie zasługuje)? Jeśli tak „nieprzeciętne” zdjęcia stanowią tam większość, to marna to pokusa, żeby nudzić się przy oglądaniu ponad 50 tysięcy takich zdjęć. :)

 • gorsch.hubert

  @anty-piwnicka
  Wiesz czym różni się fotograf „analogowy” od „cyfrowego”? Ten pierwszy myśli PRZED zrobieniem zdjęcia, a nie PO.

 • anty-piwnicka

  @gorsch.hubert, a co twój komentarz ma wspólnego z moim, że zwracasz się do mnie? :) Ja o fotografach cyfrowych czy analogowych, ani słowa nie pisnąłem. Zresztą… Jak widać „na załączonych obrazkach”, fotografowi „analogowemu” także myślenie nie wychodziło, gdyż zdjęcia są banalne i nudne jak flaki z olejem. Na większości z nich nie ma nic: ani kompozycji, ani emocji, ani jakiejś ciekawej gry światła, kolorów czy kontrastów — nie ma nic — banały jakich miliony (o czym zresztą świadczy także ilość jego zdjęć). Nie wiem po co takie coś promować w serwisie o nowinkach technicznych… Chyba tylko dlatego, że… inni napisali, i w oślim pędzie „wypada” powtórzyć… :)

 • gorsch.hubert

  @anty-piwnicka

  No to pokój na Ziemi – potrollowaliśmy i DOŚĆ! :-D

 • xXx