news

Fantastyczne fotografie ze scenami z klocków Lego

Z duńskich klocków można zbudować właściwie wszystko, co tłumaczy, dlaczego mają tylu fanów. W najnowszym konkursie fotograficznym amerykańskiego Gizmodo czytelnicy nadsyłali zdjęcia kreacji wykonanych właśnie z klocków Lego.

Zwycięzcą konkursu (powyżej) zostało „Marzenie o prawdziwym oceanie”. Mike Case chciał sfotografować swoje dzieło z Lego na łonie natury. Ponieważ mieszka na Florydzie, wybór był oczywisty.

Petri Damstén zrobił zdjęcie, które nazwał „W różnych kierunkach”. Jego żona się uśmiała widząc, jak tata i syn bawią się tymi samymi zabawkami:
Darjan sfotografował złomowisko samochodów, na którym pojawia się żółty Camaro, czerwony Mustang i czarny Charger. Wszystkie w wersji z klocków:

57 Spectacular LEGO Scenes

Antonio Manuel stworzył do zdjęcia „tajemniczy wypadek” scenariusz godny filmu grozy! Otóż w placówce badawczej doszło do niewyjaśnionego wypadku, w wyniku którego zginęli wszyscy pracownicy. Na miejsce przybyła właśnie ekipa ratunkowa (czerwone diody LED):

57 Spectacular LEGO Scenes

Todd Sonneborn stworzył dynamiczną scenę pożaru, którą oświetlił „latarką na propan butan”:

57 Spectacular LEGO Scenes

Charles zrobił z klocków Lego groźną scenę linczu:

57 Spectacular LEGO Scenes

Brett Streby wykorzystał do zdjęcia figurkę Lego własnego brata (można je zrobić na zamówienie). Brat to wytrawny kucharz, więc został przedstawiony w dramatycznej scenie krojenia jabłek. W pewnej chwili orientuje się, że jeden z owoców to żaba:

57 Spectacular LEGO Scenes

Paul wykorzystał konkurs jako wymówkę do wykonania z klocków promu kosmicznego „Adventure”. Potem długo eksperymentował z oświetleniem, by uzyskać pożądany efekt:

57 Spectacular LEGO Scenes

Amanda Streby zrobiła huśtawkę dla figurek na drzewku Bonsai:

57 Spectacular LEGO Scenes

Diego Ramirez prezentuje „Ciemną stronę mocy”. Figurę z dwóch stron oświetlił… iPhone’ami:

57 Spectacular LEGO Scenes

Wszystkie zgłoszenia na konkurs można zobaczyć w dobrej jakości w galerii na Flickr.

podobne treści

  • Bartek Kwiatkowski

    Gdzie mozna dostać takie camaro?