film

Fanowskie Imperium kontratakuje gotowe. Piękny hołd nie tylko dla twórców klasyku

Nie ma co ukrywać, że najbardziej oddanych fanów – i prawdopodobnie najwięcej – mają kultowe Gwiezdne Wojny. Jeśli ktoś uważa inaczej, to z pewnością do zmiany zdania przekonać może ukończony przed kilkoma dniami ogromny projekt. Projekt, który pokazuje, jaka moc drzemie w rzeszach fanów na całym świecie. Gwiezdne Wojny: Część V – Imperium kontratakuje, część sagi uważanej przez wielu za najlepsze produkcje science fiction w historii kina doczekała się bowiem oryginalnego remake’u.

Fani z całego świata mogli od ubiegłego roku podsyłać 15-sekundowe kawałki wybranych scen z megaprodukcji LucasArts. Po żmudnym procesie selekcji nadesłanych prac i łączenia ponad 480 ujęć, światło dzienne ujrzała wersja rozszerzona piątej części sagi. Łącznie ponad dwie godziny ujęć stworzonych przez fanów, zaczynając od kartonowych, poklatkowych animacji, na efektach specjalnych najwyższych lotów kończąc. Nie jest to jednak koniec dobrych wiadomości: Fanowskie Imperium kontratakuje można zobaczyć w jakości Full HD na oficjalnym kanale YouTube Gwiezdnych wojen:

 

Jeśli wolicie jednak zobaczyć najpierw Nową nadzieję – nie ma najmniejszego problemu. Wystarczy zajrzeć na oficjalną stronę fanowskich remake’ów kultowej sagi, nadzorowanych przez Casey Pugh, który w 2010 stworzył ową produkcję i został za nią nagrodzony nagrodą Emmy. Lub po prostu obejrzeć wideo poniżej:

 

Jak można przypuszczać, niedługo przyjdzie poczekać na fanowską wersję ostatniej części oryginalnej sagi – Powrotu Jedi. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

podobne treści