news

Fan Lego i science fiction zbudował miniświat z 250 tysięcy klocków

„Garnizon Moria” Gerry’ego Burrowsa został zainspirowany niezwykłymi
bazami i miastami w „Gwiezdnych wojnach” i „Władcy pierścieni”. Zajmuje
50-metrowe pomieszczenie.

Dzięki brakowi nietolerancyjnych domowników, pasjonat Lego mógł zbudować strukturę z 250 tysięcy klocków i pomieścić ją w domu. Rzeźba zawiera wszystko, czego mogą potrzebować ludzki Lego, które ją zamieszkują.

Konstrukcja takiej budowli była marzeniem Burrowsa od dzieciństwa. Jednak dopiero w dorosłym wieku mężczyzna mógł zrealizować swój plan. Gdy tylko usamodzielnił się po studiach, kupił dom i wyposażył się w liczne zestawy Lego. Tylko pośrednik nieruchomości nie mógł uwierzyć, że mężczyzna szuka domu z „pokojem na Lego”.

Co ciekawe, konstrukcja nie została wcześniej zaplanowana ani rozrysowana na kartce lub w postaci cyfrowej. Liczą się ciągle nowe pomysły i świeże inspiracje. Garnizon nadal rośnie, a Burrows opanował do perfekcji sztukę stąpania po klockach bez krzyczenia z bólu. Trudno bowiem znaleźć w jego domu powierzchnię płaską bez Lego.

Obecnie budowla nie zajmuje całego pokoju, więc będzie jeszcze rosła. Dzisiejsza wersja zawiera od 200 do 250 tysięcy elementów. Doprawdy trudno policzyć dokładnie. W budowie jest nadal m.in. wielki most zwodzony i statki.

Więcej zdjęć na stronie brytyjskiego Wired.

podobne treści

  • Vrixx

    Przeprowadzka bedzie bolala…