news

Fałszywy syberyjski „Obcy” zrobiony z kurzej skóry i chleba

Nagranie przedstawiające dziwnego stworka znalezionego w rosyjskim Kamieńsku (Buriacja) obiegło
Internet i wzbudziło niemałą sensację, ale zostało szybko zdemaskowane.
Autor filmu przyznał się do żartu, gdy do jego drzwi zapukała policja. Dowcipniś wyjaśnił, że maleńki „martwy Obcy” został zrobiony z kurzej skóry wypchanej chlebem. Trzeba jednak przyznać, że był wyjątkowo udany.

Policjanci zainteresowali się sprawą, gdy redaktor gazety „Kabansk-Info” przeraził się, że na video może być ciało noworodka. Funkcjonariusze szybko znaleźli mężczyznę, który wykonał nagranie i umieścił je na YouTube. Żartowniś wyjaśnił sprawę, wyraził skruchę, pokazała policjantom swoje „dzieło” i został upomniany.

Ufolodzy wolą jednak wierzyć, że to prawdziwy Obcy, a właśnie historia o dowcipie to przykrywka.

Filmik z fałszywym Obcym trafił do Sieci 14 kwietnia, zaś 18 miał już milion odsłon. Jako inspiracja, autorom fałszywki mogły posłużyć marcowe pogłoski o UFO nad Jeziorem Bajkał, które potem powiązano z manewrami na pobliskim poligonie. [io9, Russia Today, The Occultist]

podobne treści

 • dsa

  Niby za co został upomniany, za marnowanie jedzenia?;)

 • a

  Czytać nie umiesz?

 • dsa

  @a
  Drogówka upomni cię za przekroczenie prędkości bo jest to wykroczenie, a ja pytam o podstawę upomnienia za upload filmu z obcym zrobionym z kurczaka, czy to jest zabronione, że trzeba wyrażać skruchę?
  Poza tym ostatnie 2 znaki chyba wyrażają ha charakter pytania