smartfony

Fairphone 3: modularny smartphone z przyjaznych środowisku materiałów

Modułowe smartphone’y za bardzo nie przyjęły się wśród największych producentów, ale jednak można je spotkać na rynku. Jednym z nich ma być zapowiedziany niedawno Fairphone 3.

W przypadku marki Fairphone wymienne moduły wpisane są w jej filozofię, ponieważ łatwa wymiana uszkodzonych elementów urządzenia na inne lub upgrade na lepszą wersję jest dużo bardziej przyjazne dla środowiska niż kupowanie nowego urządzenia. Zapowiedziany niedawno Fairphone 3 jest już kolejnym modularnym smartphonem holenderskiej firmy.

Tak jak w przypadku poprzednich konstrukcji, Fairphone 3, w miarę możliwości, wykonany jest z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, Fairphone 3 odróżnia się trochę na tle konkurencji z tej samej półki cenowej, choć akurat w tym wypadku nie jest to plus. Urządzenie wyposażone jest bowiem w procesor Snapdragon 632 z 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB na dane. Obraz wyświetlany jest na ekranie Full HD+ o przekątnej 5,7 cala i proporcjach 18 na 9. Urządzenie wyposażone jest też w aparat z matrycą 12 megapikseli i baterię o pojemności 3000 mAh. Nieźle, ale jeśli ktoś chce wydać na telefon równowartość 450 Euro (około 2 tysięcy złotych) może w tej cenie znaleźć lepsze urządzenia.

Ale w przypadku Fairphone raczej nie o same podzespoły chodzi. Zwłaszcza, że cena urządzenia spadnie jeśli wraz z zakupem odda się używanego pierwszego Fairphone (o 20 Euro) lub Fairphone 2 (o 40 Euro). Urządzenie wejdzie do sprzedaży na stronie producenta już 3 września, będzie też dostępne w ofercie niemieckiego dystrybutora Mobilcom-Debitel.

podobne treści