news

FaceTime nie będzie wykorzystywać „bezpłatnych minut”

Wydawać by się mogło, że nowa funkcja iPhone’a 4 umożliwiająca prowadzenie wideorozmów (wyłącznie po Wi-Fi) nie będzie w żaden sposób obciążać kieszeni właścicieli telefonów komórkowych. Apple właśnie rozwiał ostatnią związaną z FaceTime wątpliwość.

„Połączenie głosowe zakończy się w momencie, w którym FaceTime zacznie działać” – tak Apple tłumaczy wątpliwości związane z jednoczesnym prowadzeniem „zwykłej” rozmowy oraz FaceTime.

Kwestia ta nie była do końca jasna, ponieważ wideorozmowę umieszczoną w iOS 4 przez Apple’a można uruchomić również w trakcie prowadzenia rozmowy telefonicznej. Mogło to sprawiać wrażenie, że dotychczasowa rozmowa trwa nadal, „ukryta” gdzieś w tle działającego FaceTime, a licznik bije. [Jack Loftus/giz, Business Insider]

podobne treści

  • Wojciech Maj

    Strasznie mętnie rozpoczęty artykuł, wynika z początku, że FaceTime będzie płatny.

  • Michał Newiak

    Nie rozumiem, jak z czegoś co istnieje od lat można robić jakąś super funkcję. Nie rozumiem też tego że tylko przez WiFi, ok wiem że w USA sieci są bardzo obciążone, ale dlaczego u nas nie może być odblokowane to również przy połączeniu przez UMTS? W USA nie było MMSów to nie było go i w europejskim iPhonie i teraz sytacja się powtarza!