news

FaceTime, czyli wideorozmowy na iPhone 4

Steve Jobs zaprezentował wczoraj na konferencji WWDC 2010 wiele nowych możliwości najnowszego iPhone’a 4. Jedną z nich jest FaceTime, funkcja pozwalająca na prowadzenie wideorozmów. Oto, w jaki sposób ona działa.

Video chat nie jest niczym nowym w telefonach, już wcześniej istniały modele umożliwiające oglądanie na żywo osoby po drugiej stronie słuchawki. Nie mniej jednak, FaceTime jest czymś, obok czego nie można przejść obojętnie. Oto garść informacji o nim:

• Póki co, FaceTime działa tylko po Wi-Fi. Minie jeszcze trochę czasu zanim operatorzy sieci komórkowych zaczną sobie radzić z wideorozmowami na co dzień.

• FaceTime może wykorzystywać obie kamery w telefonie: przednią do pokazywania twarzy rozmówcy, tylną do rejestrowania wszystkiego przed nim.

• FaceTime jest otwartym standardem (według MacRumors bazuje na h.264, AAC, SIP, STUN, TURN, ICE, RTP, SRTP). Oznacza to, że inni twórcy oprogramowania będą mogli swobodnie wykorzystywać protokół Apple’a w swoich aplikacjach.

• „FaceTime jest niezawodny” – powiedział Steve Jobs chwilę przed tym, gdy pojawiły się problemy w jego wideorozmowie z kolegą.

#!#photo2#!#

• FaceTime będzie przez jakiś czas dostępny tylko dla iPhone’a 4.

[John Herrman/giz, liveblog, MacRumors]

zdjęcie: GDGT

podobne treści

 • igi.pro

  „FaceTime może wykorzystywać obie kamery w telefonie: przednią do pokazywania twarzy rozmówcy, tylną do rejestrowania wszystkiego przed nim.” – moj k800i robi to w standardzie od 4 lat… czy oni zawsze musza odgrzewane kotlety reklamą jako nowe sprzedawać, Apple śmierdzi… jedyne co mówią to, że wszystko mają „cudowne”… fuj, nie lubie wciskania ludziom kitu

 • ewww

  igi.pro. Ty smierdzisz juz od 4 lat :) czuc na calym gizmodo. mam nadzieje ze bedziesz mial wspaniala jakosciowo wideorozmowe na k800 dzieki doskonalej przedniej kamerze oraz niesamowicie tanie bedziesz mial w pol rozmowy :)

 • budzigniew

  ewww, ty chyba szukasz zaczepki. Prawda jest taka, że ajfon jest przeciętny. Nie jest absolutnie w niczym lepszy od konkurencji. A wideorozmowy to już standard. np. taki Siemens SG75 miał możliwość wykonywania połączeń wideo, a został zaprezentowany w 2005 roku (starszych mi się nie chce szukać).

 • k2r1

  @ewww – ja mam wideorozmowy za 29gr za minute, a za free jak do playa to chyba niewiele?

 • bugsbunny

  oj widzę, że nikt tu nie widział jak działa FaceTime. Zanim zaczniecie coś krytykować to zobaczcie najpierw, co krytykujecie. Video rozmowy, a FaceTime to dwie różne sprawy.