news

FaceNiff jest jak FireSheep, tyle że na Androida

Na pewno kojarzycie ciekawą wtyczkę do Firefoxa, która umożliwia przechwycenie ciasteczek i danych użytkowników korzystających z tego samego routera. Teraz aplikacja o identycznym działaniu jest dostępna również na Firefoxa. Drżyjcie fani darmowego Wi-Fi w kawiarniach!

Aplikacja, której twórcą jest nasz rodak Bartosz Ponury, pozwala zrootowanemu smartfonowi (lista sprawdzonych urządzeń dostępna na tej stronie) przejąć za pomocą jednego kliknięcia konto Facebooka innej osoby wpiętej do tej samej sieci Wi-Fi, co my. Pomysłowy autor FaceNiff pomyślał również o użytkownikach z Polski i rozszerzył funkcjonalność aplikacji o Naszą-Klasę (czy jak się to teraz nazywa).

Skoro wiecie już, co jest potrzebne do uruchomienia tej zabawnej aplikacji, warto żebyście wiedzieli również, jak się obronić przed jej działaniem. Najprostszym sposobem będzie korzystanie z szyfrowanego połączenia SSL: lub zainstalowanie wtyczki do Firefoxa o wiele mówiącej nazwie HTTPS Everywhere (działa również z Dropboxem i wieloma innymi aplikacjami). [FaceNiff, Engadget]

podobne treści

  • damian19elo

    Cytat: „Na pewno kojarzycie ciekawą wtyczkę do Firefoxa…”

    „…Teraz aplikacja o identycznym działaniu jest dostępna również na Firefoxa.”

    :D