aplikacjekrótka piłkanews

Facebookowy rywal Snapchatu, aplikacja Slingshot, wreszcie dostępna w Polsce

No, to nie naczekaliśmy się zbyt długo. Nie dalej jak tydzień temu, Facebook potwierdził medialne spekulacje i oficjalnie zaprezentował światu aplikację Slingshot, mającą stanowić bezpośrednią konkurencję dla jakże popularnego Snapchatu. Po kilkunastu dniach od amerykańskiej premiery programu, społecznościowy gigant poinformował, że w końcu stał się on dostępny do pobrania dla Internautów z całego świata.

Jedną z najistotniejszych i jednocześnie najbardziej irytujących funkcji Slingshotu jest rzecz jasna wymuszanie przezeń aktywnego uczestnictwa w wymianie fotografii. W przeciwieństwie do Snapchatu, który pozwala na zwykłą, pasywną zabawę z aplikację, dzieło Facebooka wymaga od użytkownika wymaga od użytkownika pewnego rodzaju odblokowania otrzymanej wiadomości, poprzez natychmiastowe przesłanie zdjęcia zwrotnego. I choć z pierwotnych komunikatów wynikało, że opcja ta będzie możliwa do dezaktywowania, w rzeczywistości stało się jednak inaczej.  Tak czy siak, coś nam się wydaje, że jej zniesienie jest jednak wyłącznie kwestią czasu.

Główną zaletą Slingshotu ma być rzekomo jego koncentracja wokół wiadomości grupowych, która jednak nie wydaje się być wcale atutem mogącym przyciągnąć doń jakichkolwiek użytkowników Snapchatu. Na plus z pewnością musimy zaliczyć fakt, że korzystanie z aplikacji nie wymaga posiadania konta na Facebooku – wówczas jednak należy się w niej zarejestrować przy użyciu numeru swego telefonu.

Aplikację możecie pobierać już teraz z internetowych sklepów Apple i Google.

Źródło: Engadget.com

podobne treści