portale społecznościowesmartfonyWiadomość główna

„Facebookofon” zniknie z AT&T?

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się po co komu właściwie „Facebookofon”, mam dobrą wiadomość – Facebook też się zacznie nad tym zastanawiać. A przynajmniej powinien, ponieważ HTC First zostanie najprawdopodobniej wycofany ze sprzedaży.

Zgodnie z informacjami portalu BGR, HTC First, czyli smartphone, który miał nieść światu kaganek Facebook Home, ma zniknąć z oferty amerykańskiej sieci komórkowej AT&T. Do której trafił zaledwie miesiąc temu. Na nic nie zdała się też przecena – od zeszłego tygodnia urządzenie sprzedawane jest za jedyne 99 centów (w pakiecie z dwuletnią umową), co oznacza, że jest źle. Bardzo źle. Źródła portalu twierdzą, że w ciągu miesiąca AT&T sprzedało jedynie 15 tysięcy egzemplarzy tego modelu.

Wszystko to miało być powodem podjęcia takiej a nie innej decyzji przez operatora. Niesprzedane zapasy mają wrócić do producenta. Decyzja została więc już podjęta (choć samo AT&T temu zaprzecza) ale operator i tak nie zaprzestanie sprzedaży do czasu wygaśnięcia umowy pomiędzy nim a HTC, na podstawie której telefony tajwańskiego producenta wystawiane są na eksponowanych miejscach w salonach AT&T. A termin wygaśnięcia tej umowy nie jest znany publicznie.

Tymczasem Facebook Home radzi sobie mniej więcej tak słabo, jak HTC First. Nakładka Facebooka na Androida została początkowo źle przyjęta przez użytkowników i od miesiąca nic się w tym temacie nie zmieniło – oficjalna wersja nadal może poszczycić się oceną 2/5. Tak druzgocąca krytyka, w połączeniu z planami wycofania HTC First ze sprzedaży, powinna sprawić, że ktoś w Facebooku zastanowi się w końcu co poszło nie tak. I czy ludzie naprawdę potrzebują telefonu Facebooka.

podobne treści