news

Facebook zaprezentuje własne projekty technologiczne?

Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi na myśl jeśli padnie nazwa Facebook, jest oczywiście sieć społecznościowa. Ale Zuckerberg i spółka rozwijają także inne projekty, spośród których najbardziej tajemnicze rozwijane są w oddziale zwanym Building 8. Możliwe jednak, że już w przyszłym miesiącu dowiemy się czegoś konkretnego na ich temat.

Jak donosi Business Insinder, w przyszłym miesiącu Facebook może pochwalić się aż czterema projektami technologicznymi, nad którymi trwają obecnie prace w uruchomionym w ubiegłym roku Building 8. Według informacji zdobytych przez serwis, Facebook rozwija tam kilka projektów technologicznych, z czego cztery mogą zostać zaprezentowane już w przyszłym miesiącu.

Niestety na razie wiadomo na ich temat niewiele, a sam Facebook oficjalnie nie potwierdza nawet ich istnienia, ale jeśli wierzyć źródłom serwisu, jeden z projektów związany jest z dronami, kolejny ma być powiązany z technologią skanowania fal mózgowych, trzeci dotyczyć ma rozszerzonej rzeczywistości podczas gdy ostatnie rozwiązanie ma być związane z medycyną.

Nie jest to wiele, ale jeśli wierzyć informacjom Business Insinder, Facebook może chcieć pochwalić się nimi szerzej podczas konferencji F8, która zaplanowana została na 18-19 kwietnia.

Zdjęcie: Flickr/mkhmarketing

podobne treści