aplikacjenews

Facebook zapłaci za śledzenie użytkowników

Ile warta jest dla ciebie prywatność? Niedługo nie będzie to już jedynie pytanie retoryczne, ponieważ Facebook gotowy jest zapłacić za twoje dane.

Nie, amerykański gigant nie zamierza nagle zacząć nagradzać wszystkich użytkowników swojego portalu społecznościowego. Facebook zaprojektował nową aplikację o nazwie Study, za pomocą której sieć społecznościowa chciałaby zdobywać dane na temat jej użytkowników. I jest gotów za to zapłacić.

Study to aplikacja na Androida, która ma posłużyć Facebookowi do badania zachowań i preferencji użytkowników smartphone’ów. Aplikacja będzie zbierała spore ilości informacji, przez co ma być przeznaczona dla użytkowników, którzy ukończyli 18 lat, zostaną zakwalifikowani do programu i wiedzą, na co się piszą, ponieważ będzie ona zbierała między innymi dane na temat lokalizacji urządzenia, zainstalowanych na nim aplikacji i czasu ich użytkowania. Jak twierdzi Facebook, Study nie będzie miało dostępu ani do prywatnych wiadomości, loginów czy haseł ani do odwiedzanych stron.

Co ważne, na oficjalnym blogu firmy pojawiła się informacja, że za uzyskane w ten sposób dane Facebook jest gotów zapłacić. Niestety, sieć społecznościowa nie podaje wprost ile zamierza płacić użytkownikom za udostępnianie tych danych.

Aplikacja będzie dostępna na początku tylko dla zweryfikowanych użytkowników w Indiach i Stanach Zjednoczonych, ale z czasem ma trafić na kolejne rynki.

podobne treści