biznesportale społecznościowe

Facebook zapłaci ponad 50 milionów dolarów za korzystanie z Facebook Live

Wszyscy użytkownicy są równi, ale niektórzy są równiejsi. Jak donosi The Wall Street Journal, Facebook podpisał umowy z ponad 140 koncernami medialnymi i celebrytami, w ramach których zobowiązują się oni do korzystania z Facebook Live.

W zamian za to, sieć społecznościowa wypłaci im wynagrodzenie w łącznej wysokości ponad 50 milionów dolarów. Najwięcej, bo aż 3,05 miliona dolarów za roczną umowę, ma otrzymać BuzzFeed, na drugim miejscu znajduje się New York Times (3,03 miliona dolarów), na trzecim CNN (2,5 miliona). Celebryci, tacy jak Kevin Hart czy Gordon Ramsay, otrzymają trochę mniejsze, ale nadal pokaźne, wynagrodzenie.

Dlaczego Facebook zdecydował się na taki krok? W marcu tego roku sieć społecznościowa ogłosiła, że będzie płacić twórcom treści za wykorzystywanie Facebook Live. Nie jet to więc pomysł całkiem nowy, po prostu teraz The Wall Street Journal dotarł do zestawienia pokazującego ile sieć społecznościowa gotowa jest za to płacić. Dlaczego aż takie sumy? Facebook doszedł do całkiem słusznego wniosku, że ludzie uwielbiają format wideo, w związku z czym im więcej tego typu treści pojawi się na łamach sieci społecznościowej, tym więcej czasu w niej spędzimy. A to przełoży się na przychód reklam.

Zdjęcie: Flickr/clasesdeperiodismo

podobne treści