news

Facebook zamierza dodać filtry w stylu Instagramu do swojej aplikacji

Bardzo popularna aplikacja Instagram na iPhone’a daje użytkownikom do dyspozycji filtry umożliwiające nadanie zdjęciom np. wyglądu fotek z lat 70. Krążyły pogłoski, że Facebook rozważa przejęcie firmy oferującej aplikację, ale szefowie Instagramu nie byli zainteresowani ofertą. Teraz okazuje się, że serwis społecznościowy postanowił zagłodzić Instagram. Po prostu takie same filtry do fotografii włączy do swoich aplikacji na urządzenia mobilne.

Dzięki popularności filtrów retro, Instagram stał się wiodącą marką w branży „dzielenia” się zdjęciami online. Tymczasem, jak wiemy, to Facebook chce być wiodącą marką kojarzącą się z „dzieleniem się” czymkolwiek w Sieci.

Jak podaje The New York Times, Facebook zamierza wprowadzić prawie tuzin filtrów do fotografii, w tym w stylu Instagramu, czyli dających wrażenie, że zdjęcie wykonano przed kilkudziesięcioma laty lub z oldskulowym efektem „ziarna”. Filtry są już gotowe, ale Mark Zuckerberg zamierza jeszcze poczekać z premierą, ponieważ chciałby w chwili debiutu nowości mieć jeszcze więcej filtrów do wyboru.

Tak czy inaczej, gdy tylko nowe funkcje się pojawią, należy się spodziewać zalewu retro zdjęć na Facebooku. Co gorsza, także zdjęć w stylu „zobaczcie, ile wypiliśmy w zeszłą sobotę” uszlachetnionych oldskulowymi filtrami. Pojawi się niebezpieczeństwo, że Facebook znów nam coś zohydzi – przez spowszednienie. [NY Times]

podobne treści