newssmartfony

Facebook wycofuje się z planów międzynarodowej ekspansji HTC First

HTC First, czyli „Facebookofon”, którego nikt nie chce, nie trafi na razie do Europy. Brytyjska premiera tego urządzenia, która miała mieć miejsce w wakacje, została oficjalnie wstrzymana. Zanim HTC First trafi na rynki międzynarodowe, Facebook skupi się na tym, by Facebook Home stał się „znacznie lepszy”.

Najwyraźniej do kierownictwa Facebooka dotarło w końcu, że problemem jest sam Facebook Home, który ciągnie za sobą w dół również sprzedaż HTC First.

„Słuchamy głosów użytkowników korzystających z Home. Choć wiele osób go uwielbia, dotarły do nas także świetne pomysły na to, jak sprawić, by Home stał się znacznie lepszy. W efekcie, przez najbliższe kilka miesięcy, zajmować się będziemy dodawaniem funkcjonalności, które pokrywać się będą z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez użytkowników. Podczas gdy zajmować się będziemy poprawianiem Home, dostawy urządzeń zostaną zmniejszone. Wydaje nam się, że rozsądnie byłoby gdyby EE oraz Orange wstrzymały się z wprowadzaniem HTC First do Europy,” czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez sieć społecznościową.

Innymi słowy użytkownicy nie pozostawili na Facebook Home suchej nitki i trzeba będzie go przerobić w taki sposób, by nie przypominał już nawet samego siebie.

Początkowo Facebook Home miał zostać udostępniony w Google Play z pewnym opóźnieniem, tak, by przez pewien czas HTC First naprawdę było pierwszym urządzeniem obsługującym tę nakładkę na Androida. Tak się jednak nie stało i Facebook Home pojawił się praktycznie jednocześnie z premierą smartphone’a HTC. Od tego czasu ani Home, ani HTC nie radzą sobie dobrze. Po ponad miesiącu od swojej premiery Facebook Home oceniony został jedynie na 2,3 gwiazdki a HTC First sprzedaje się tak słabo, że, pomimo zmiany ceny na 99 centów, ma podobno zniknąć z oferty AT&T.

podobne treści