portale społecznościoweWiadomość główna

Na Facebooku kupicie też prezent dla znajomych

„X Y dzisiaj obchodzi urodziny. Wyślij prezent.” Można spodziewać się, że w najbliższej przyszłości tak będzie wyglądała jedna z najpopularniejszych funkcjonalności Facebooka – sieć społecznościowa wprowadzi możliwość kupienia okolicznościowego prezentu i wysłania go określonemu użytkownikowi. Wszystko wewnątrz platformy.

Czyli Facebook stanie się sklepem z pamiątkami. Bardzo dużym sklepem z pamiątkami z olbrzymią ilością potencjalnych użytkowników, dla których zamówienie prezentu powinno być proste – wystarczy kliknąć ikonę przy informacji o urodzinach lub ważnym wydarzeniu i wybrać prezent. Facebook skontaktuje się z obdarowanym żeby dowiedzieć się pod jaki adres kurier ma dostarczyć podarunek, za który zapłacimy w momencie składania zamówienia lub po odbiorze.

Dla Facebooka sprawa nie była już tak prosta, dość powiedzieć, że specjalnie w celu wprowadzenia prezentów, sieć społecznościowa kupiła w maju aplikację Karma. Dodatkowo trzeba było podpisać umowy z setką sprzedawców i wdrożyć ich system, który nie od razu działać będzie na całym świecie.

Ale przedsięwzięcie ma się opłacić, jak im, tak i Facebookowi, który ma nadzieję, że dzięki temu uda się pokonać niekorzystny trend dotyczący wpływów z mobilnych aplikacji portali społecznościowego – Facebook Gifts będzie bowiem od razu dostępne z poziomu aplikacji mobilnych.

Wall Street powinno się ucieszyć. Jak dziecko podczas otwierania prezentu.

[Facebook via PandoDaily]

podobne treści