biznesportale społecznościowe

Facebook wprowadzi paywalla?

Mechanizm Instant Articles jest dziś chętnie wykorzystywany przez niektórych wydawców, którzy dzięki niemu mogą udostępniać swoje treści bezpośrednio na Facebooku. Ale najwyraźniej nie jest on jeszcze według nich idealny. Facebook ogłosił bowiem, że już jesienią dostęp do artykułów publikowanych w jego ramach będzie mógł być ograniczony paywallem.

Podczas odbywającego się w tym tygodniu w Nowym Jorku Digital Publishing Innovation Summit ogłoszono, że od października format Instant Articles zostanie wzbogacony o możliwość zastosowania paywalla. Z wynika z doniesień, serwisu The Street, obecnie rozważane jest rozwiązanie, które miałoby pozwalać użytkownikom na bezpłatny dostęp do co najmniej 10 artykułów miesięcznie, na wszystko ponad to mogłaby być nałożona opłata. W jakiej wysokości? O tym mieliby już decydować wydawcy.

Wprowadzenie takiego rozwiązania miałoby być wmuszone na sieci społecznościowej przez samych wydawców zrzeszonych w stowarzyszeniu News Media Alliance, skupiającym obecnie niemal dwa tysiące serwisów.

Płatne teksty w Instant Articles pojawią się na początku w USA, ale docelowo paywall ten ma zostać uruchomiony na całym świecie.

podobne treści