aplikacjeportale społecznościowe

Facebook wprowadza rozmowy VoIP

Niestety jest trochę jak w starym dowcipie – rozmowy VoIP tak, ale tylko w USA i tylko za pośrednictwem iPhone’ów.

Mieszkający w USA użytkownicy iPhone’a otrzymali wczoraj małą niespodziankę od Zuckerberga – Facebook rozpoczął proces wprowadzania funkcjonalności, dzięki której można zadzwonić do innego użytkownika przy pomocy aplikacji mobilnej. Funkcjonalność ta testowana była na początku stycznia w Kanadzie i, jak widać, nie było z nią większych problemów.

Wprowadzanie tej funkcjonalności dla wszystkich użytkowników trochę potrawa, ale amerykańskie serwisy już teraz informują o tym, że system dzwonienia za pomocą Facebooka działa, a jakość połączenia jest dobra. Opcja rozmowy VoIP z innym użytkownikiem Facebooka pojawia się jako jedna z opcji w ekranie rozmowy.

Dla Facebooka jest to ogromny krok do przodu i jednocześnie wyzwanie – jeśli portal społecznościowy zdecydował się na wprowadzenie funkcjonalności VoIP wybranej grupie użytkowników, wcześniej czy później będzie musiał zaproponować ją wszystkim użytkownikom. A to oznacza ogromne inwestycje ale też bardzo duży potencjał – Facebook stałby się jednym z największych dostawców usług VoIP na świecie.

Niestety na razie nie wiadomo kiedy facebookowe rozmowy VoIP dostępne będą poza Stanami ani kiedy pojawią się na Androidach i desktopach.

podobne treści