portale społecznościowe

Facebook wprowadza dwustopniową weryfikację NFC

Facebook poinformował o wdrożeniu nowego systemu dwustopniowej weryfikacji. Nowe, eksperymentalne rozwiązanie, opiera się na kluczach bezpieczeństwa i technologii NFC.

Sposobów na dwustopniową weryfikację na Facebooku jest już trochę, a nowe rozwiązanie ma jeszcze poszerzyć ich wachlarz, by każdy mógł wybrać najdogodniejszą dla siebie metodę. Podobne rozwiązania, oparte na kluczach bezpieczeństwa zgodnych ze specyfikacją FIDO, wykorzystywane są w innych usługach, takich jak na przykład Google, Dropbox czy GitHub. Facebook jednak trochę rozbudował znaną technologię i dodał do tej formy logowania również NFC.

Na razie dwustopniowa weryfikacja z wykorzystaniem NFC jest jednak trochę ograniczona. Przede wszystkim skorzystać z niej mogą właściciele urządzeń z Androidem wyposażonych w moduły NFC. Ale to raczej logiczne. Większym ograniczeniem jest to, że użytkownicy w ten sposób zalogują się na stronie mobilnej Facebooka, a już nie w aplikacji. Wymagana jest także najnowsza wersja aplikacji Google Authenticator.

Na razie więc rozwiązanie to wymaga dopracowania, ale Facebook zamierza je rozwijać, by użytkownicy mieli szerszy wybór dogodnych dla siebie metod dwustopniowej weryfikacji.

Zdjęcie: Flickr/n_bhupinder

podobne treści