portale społecznościowe

Facebook w formie książkowej oprawiony jak Moleskine

Zdjęcia, wpisy, wydarzenia i komentarze zamieszczane na Facebooku pozostają na serwerach, ale szybko spadają się na odlegle miejsca na Osi Czasu. Aby stworzyć bardziej trwały i namacalny zapis tego, co działo się w naszym życiu, można zamówić rok z facebookowego życia w wersji książkowej.

Drukowane na zamówienie albumy Yearly Leaf nie są pierwszą tego rodzaju inicjatywą, ale propozycja EVO Media Group z Seattle jest wyjątkowo dopracowana. Po pierwsze, kartki znajdują się w twardej okładce z gumką jak notatniki Moleskine. Po drugie, redagowaniem tomu zajmuje się firma, u której zamawiamy album. Dla porównania firmy SocialBook oraz Yearbound drukują dane z Facebooka, które sami wybraliśmy.

Nasz własny „rok z życia na Facebooku” kosztuje 49 dolarów. Należy przemóc się i podać Yearly Leaf swoje dane do logowania, ponieważ to pracownicy firmy przygotowują zawartość albumu.

Mark Michael i Daniel Rust z EVO pracowali nad start-upem od 2010 roku. Usługa byłaby gotowa wcześniej, ale mieli kłopot ze znalezieniem drukarni, która była gotowa realizować znaczną liczbę indywidualnych zamówień.

Michael mówi, że gdy dostał własny album Yearly Leaf, był wzruszony. Książka zawiera informacje, które pojawiły się na jego facebookowym profilu w 2011 roku, czyli w czasie, gdy się zaręczył i ożenił. Zaświadcza, że doświadczenie przeglądania zapisu roku w namacalnej postaci jest zupełnie inne od korzystania z serwisu internetowego.

Serwis rozpoczął przyjmowanie zamówień 29 września. [HuffPost]

podobne treści