aplikacjemobilenews

Facebook uspokaja – aplikacja Home nie narusza prywatności jej użytkowników

Zgodnie z oczekiwaniami – głośna premiera aplikacji Facebook Home wywołała całą lawinę komentarzy jawnie poddających w wątpliwość rzeczywiste intencje społecznościowego giganta oraz sugerujących, że korzystanie z nowiutkiego dzieła Zuckerberga i spółki będzie równoznaczne z pozbyciem się resztek swej internetowej prywatności.

Facebook postanowił odnieść się do tych zarzutów i opublikował w sieci zwięzłe FAQ odpowiadające na standardowy zestaw pytań odnoszących się do dość ogólnie pojętego bezpieczeństwa korzystania z aplikacji Facebook Home. Oto garść najważniejszych wniosków wynikających z całego dokumentu.

  • Można korzystać z Facebooka bez instalowania aplikacji Faceobok Home
  • Facebook Home to po prostu kolejna aplikacja, którą można pobrać z Google Play Store i  którą w każdej chwili można bez problemu odinstalować.
  • Facebook Home magazynuje informacje związane z aktywnością użytkownika na Facebooku, jego lokalizacją, wiadomościami (także tylko facebookowymi) i aplikacjami umieszczonymi w launcherze Home. Wszelkie informacje są przechowywane w serwisie przez okres 90 dni.
  • Facebook nie jest w stanie pobrać żadnych danych spoza aplikacji Home, chyba, że jest ona zainstalowana na smartfonie HTC First. Wówczas może śledzić także notyfikacje generowane przez poszczególne programy (ich ilość, nie treść).

No i cóż – brzmi to dość przekonująco. Choć dokonanie ostatecznej oceny pozostawiamy oczywiście wam (każdy i tak podejmie decyzję w pełni samodzielnie), zdaje się, że Facebook Home nie jest, przynajmniej na papierze, groźniejszy od innych aplikacji tego typu. A jeśli nawet – nic o tym nie wiemy.

Źródło: Facebook/Android Central

podobne treści