aplikacjenews

Facebook uśmierca aplikację Messenger dla Windowsa

Wygląda na to, że zakończenie nieudanej działalności serwisu mailowego było zaledwie początkiem około-wiosennych porządków w obozie Facebooka. Zaledwie trzy dni po zamknięciu swego serwisu pocztowego, społecznościowy gigant potwierdził, że zamierza uśmiercić aplikację Messenger dedykowaną urządzeniom pracującym pod kontrolą Windowsa.

Niestety, Zuck i spółka odmówili wygłoszenia jakiegokolwiek oficjalnego komentarza w tej sprawie. Jedyną informacją pochodzącą prosto od przedstawicieli serwisu jest lakoniczny komunikat, który od bodaj dwóch dni ostrzega o zbliżającym się końcu aplikacji:

Jest nam przykro, ale nie możemy kontynuować wsparcia dla aplikacji Facebook Messenger dla Windowsa, która oficjalnie przestanie funkcjonować 3 marca 2014 roku. Doceniamy wszystkich, którzy używali Messengera do kontaktowania się ze swoimi przyjaciółmi i dołożymy wszelkich starań, aby dotychczasowi użytkownicy aplikacji mieli świadomość, iż że mogą dalej chatować czy sprawdzać swoje wiadomości na stronie głównej Facebooka.

Pełny, ukończony wariant aplikacji Facebook Messenger dla Windowsa trafił do sieci w marcu 2012 roku, tuż po pomyślnym zakończeniu testów jego wstępnej wersji beta. Program pozwalał (i będzie pozwalał – aż do 3 marca) na korzystanie z czatu Facebooka bez uruchamiania w przeglądarce strony internetowej serwisu. Jego pobieranie z oficjalnych źródeł portalu jest od wczoraj w zasadzie niemożliwe niemożliwe.

Wszystkich zmartwionych taką, a nie inną decyzją giganta, uspokajamy – użytkownicy aplikacji dalej będą mogli korzystać z alternatywnych (zdaniem części osób – o wiele lepszych) programów umożliwiających dostęp do czatu Facebooka (jak choćby pidgin czy wtw.im). Więcej informacji na ten temat znajdziecie m.in. tutaj.

Źródło: SlashGear

podobne treści