aplikacjeportale społecznościoweWiadomość główna

Facebook uruchomił App Center

Zapowiadane przez Facebooka miesiąc temu App Center ruszyło dziś w nocy. System opiera się na rekomendacjach znajomych, dzięki którym użytkownicy mają otrzymywać sugestie najlepszych dla nich aplikacji.

Znalezione w App Center aplikacje można przesłać na urządzenie mobilne. Jeśli trzeba ją zainstalować, Facebook odeśle do Google Play albo do Apple App Store. App Center zostało uruchomione najpierw dla niektórych użytkowników z USA, wszyscy użytkownicy mają uzyskać do niego dostęp w ciągu najbliższych tygodni.

Zdecydowanie nie jestem aktualnie w Stanach, pomimo tego App Center na moim koncie działa. Subiektywne pierwsze wrażenia? Słabiutko… Informacje o tym, który ze znajomych używa jakiejś aplikacji są oczywiście widoczne, ale aplikacji, które znajdują się w tym markecie, jest na razie relatywnie mało. Nawigacja jest prosta, przejrzysta i nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaił nas Facebook w ciągu ostatnich lat. Mam jednak wrażenie, że to nie wystarczy by stać się pierwszym miejscem, do którego 900 milionów użytkowników Facebooka będzie się udawało w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju aplikacji. Ale mogę się mylić.

Sprawdźcie sami czy możecie już przeglądać ponad 600 aplikacji, które aktualnie się tam znajdują.

[Facebook]

podobne treści